Tračajmo profesoreeeee

Svjetski dan učitelja obilježava se 5. listopada u više od 100 zemalja svijeta, pa tako i u Hrvatskoj. Proglasio ga je UNESCO 1994. u spomen na taj datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja. Povodom svjetskoga dana u Srednjoj školi Mate Blažine biti će održan prigodni domjenak, a mi smo za tu priliku odlučili malo pričati općenito o profesorima, njihovim vrlinama i manama. 🙂

 

UPOZORENJE: PROFESORI NAŠE ŠKOLE, OVO NIJE NAMJENJENO VAMA, VEĆ JE OVO OPĆENITO STANJE U NAŠEM ŠKOLSTVU. ČLANAK NIJE NAPISAN DA NETKO BUDE UVRIJEĐEN ILI POVRIJEĐEN, VEĆ JE NAPISAN POVODOM DANA PROFESORA! 😀

 

Hmmm, škola je već počela i polako smo počeli grijati naše stolice, ali kad god spomenemo i školu, ne smijemo zaboraviti i na naše profesore. Profesori ( Profesor (kratica prof.), osoba koja se bavi predavanjem određenog predmeta u osnovnoj i srednjoj školi, na fakultetu ili na akademiji) su čudna bića i ja im se divim jer ja iskreno ne bih imala hrabrosti boriti se s arogantnim i umišljenim učenicima da im prenesem svoje znanje. Profesori se mnogo trude sa nam olakšaju školske muke, iako nam se ponekad čini da nam ih zadaju. Svaki učitelj je drugačiji, ali svi imaju neke zajedničke pozitivne,  a tako i negativne osobine.

 

A SADA, KRENIMO U TRAČANJE PROFESORA!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 uhhh, sad kad krenemo nema kraja…..Dragi učitelji, saznajte što učenici vole, a što ne vole kod vas.

Krećemo s pozitivom 🙂

 •  Strpljivost  je osobina koja se jako cijeni jer svi učenici ne napreduju istim tempom. Ponekad nam treba više vremena da shvatimo gradivo i volimo profesore koje možemo pitati da nam objasne ponovno gradivo koje nam nije “sjelo”.

 

 • Mnogi profesori potiču nas na logično razmišljanje i zaključivanje te nas uče životnim stvarima i to je recept za uspješnu budućnost jer nije sve samo u štrebanju činjenica, već moramo znati povezivati gradivo te primijeniti ga u svom životu.

 

 • Smijeh kao lijek! Sviđa nam se kad se profesori šale s nama te primjenjuju neke drugačije metode poučavanja, na primjer gledanje filmova, grupni radovi te terenska nastava. Tada je nastava zanimljiva jer se ne svodi sve na diktiranje i pisanje. Mi volimo glumiti, pjevati, recitirati, uživiti se u predmet jer je onda to prava stvar! Vrlo je važna i atmosfera u kojoj se radi, najviše volimo da je ona radna, ali opet opuštena i vesela.

 

 • Pristupačnost  je još jedna poželjna osobina. Kad učitelji pokazuju tu osobinu, učenici se ne boje pitati  ili kazati profesoru, ako ih nešto muči.

 

 • Prilagodljivost je ono što svaki profesor mora naučiti. Svaki učenik, a naravno i svaki razred je drugačiji te se profesor mora prilagoditi njihovoj okolini i tada će se učenici lakše prilagoditi profesoru i naći ćemo se pola puta.

 

 

prof

 

Ono što nas ljuti kod profesora  slijedi u daljnjem tekstu, čitati samo najhrabriji 🙂

 • Znači, svaki put kada neki tobože faca ometa nastavu,  što profesor napravi? Otvara dnevnik, a koga profesor uvijek otvori? Pa obično one dobrice koji uvijek prate, i oni naposlijetku uvijek i “nadrapaju”.

 

 • Neki profesori na wc puštaju jednu te istu osobu 20 puta u jednom satu, ali zato kad pita netko tko inače nikad ne pita,  baš taj put ne može i onda se još profesor/ica odluče održati predavanje kako oni svaki sat puštaju na wc i kako smo im već dojadili da stalno pitamo.

 

 • Profesori koji smatraju da se treba znati svaki detalj, jer je njihov predmet najvažniji i mi ne bismo mogli ni disati da ne znamo svaki detalj te lekcije. Eh da mi je te profesore bilo vidjeti u školskim klupama, jesu li i oni koji predmet zanemarivali?!

 

 • Eh koje li nepravde kad profesori smatraju da neka x osoba sve treba znati i biti spremna ama baš svaki sat i samo tu osobu naposljetku i ispituju i ako slučajno ona nešto ne zna, to odmah znači da je popustila i da se pretvara u kampanjca. S druge strane kad oni koji nikad ništa ne prate, odjednom kojim pukim slučajem znaju, onda sve moguće hvale idu njima!

 

 • Kad se profesori ljute na nas, jer nam pobjegne da im kažemo učiteljice ili nastavnice, a mi stvarno ne znamo razliku. Ali zato znamo da su išli 4 godine na fakultet i vrijedno učili da bi stekli to zvanje, jer nam to predavanje slijedi nakon svake naše greške.

 

 

 

hah

 

                     Eh da nam ovakvi predaju u školi 😀 😀

 

 

oh

 

 

Dragi profesori, iako ponekad imate osjećaj da ne cijenimo vaš trud koji ulažete u nas da postanemo bolji ljudi, mi itekako primijetimo sve što činite za nas te uvijek profesori ostaju u našim sjećanjima. Znamo da smo ponekad brbljavi i teški te da vam nije uvijek lako s nama, međutim svaka vaša opomena i riječ nije uzaludna, već nam sve to pomaže na našem putu odrastanja.

 

I za kraj svim našim  profesorima sretan im njihov dan!!!  <3 <3 <3

 

Autorice teksta: Mattea Mačkić i Anđelika Licul.

 

119 komentara

 1. magnificent points altogether, you simply gained a new reader. What might you recommend about your post that you just made a few days in the past? Any certain?

   
 2. Your style is really unique compared to other people I have read stuff from. Thank you for posting when you ave got the opportunity, Guess I all just bookmark this blog.

   
 3. My brother suggested I might like this web site. He was totally right. This post actually made my day. You can not imagine just how much time I had spent for this info! Thanks!

   
 4. Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your web site is magnificent, as well as the content!

   
 5. Resources like the one you mentioned here will be very useful to me! I will post a link to this page on my blog. I am sure my visitors will find that very useful.

   
 6. I was recommended this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my problem. You are amazing! Thanks!

   
 7. 86617 803264Aw, this was a extremely nice post. In thought I wish to put in writing like this moreover – taking time and precise effort to make an outstanding article but what can I say I procrastinate alot and under no circumstances seem to get something done. 92854

   
 8. It as not that I want to replicate your web-site, but I really like the design. Could you tell me which design are you using? Or was it especially designed?

   
 9. Usually I do not read post on blogs, but I wish to say that this write-up very forced me to try and do so! Your writing style has been amazed me. Thanks, quite nice article.

   
 10. 520619 663998The next time I just read a weblog, I genuinely hope which it doesnt disappoint me up to this 1. Get real, Yes, it was my choice to read, but I personally thought youd have something intriguing to convey. All I hear can be a handful of whining about something you can fix inside the event you werent too busy trying to uncover attention. 703777

   
 11. You can certainly see your expertise within the work you write. The world hopes for even more passionate writers such as you who are not afraid to say how they believe. At all times follow your heart.

   
 12. 322683 365149I discovered your internet site internet site online and check a lot of of your early posts. Maintain on the top notch operate. I just now additional your Feed to my MSN News Reader. Seeking for forward to reading considerably far more from you obtaining out later on! 891428

   
 13. 43918 695908Any person several opportune pieces, it comes surely, as properly as you bring in crave of various the several other types of hikers close to you with hard part your question. pre owned awnings 319475

   
 14. 24908 803215Thanks for the auspicious writeup. It really used to be a leisure account it. Glance complicated to much more delivered agreeable from you! Nevertheless, how can we be in contact? 695412

   
 15. 847544 37966An fascinating discussion may possibly be worth comment. I believe you ought to write on this subject, it may well undoubtedly be a taboo topic but typically folks are not enough to dicuss on such topics. To a higher. Cheers 489115

   
 16. 335091 851755My brother suggested I would possibly like this blog. He was once entirely correct. This submit really created my day. You cant believe just how so a lot time I had spent for this info! Thank you! 866571

   
 17. 323847 935713Correct wow messages are bound to show your and supply memorialize the speacial couple. Beginner sound system to high in volume crowds ought to always take a look at all of the fantastic value behind presenting and public speaking, which is to be someones truck. greatest man speeches brother 627417

   
 18. 61950 173446My wife style of bogus body art were being quite unsafe. Mother worked with gun first, after which they your lover snuck free upon an tattoo ink ink. I was sure the fact just about every should not be epidermal, due to the tattoo ink could be attracted from the entire body. make an own temporary tattoo 553591

   
 19. 401767 604134Its a shame you dont have a donate button! Id most definitely donate to this outstanding web website! I suppose in the meantime ill be happy with bookmarking and putting your Rss feed to my Google account. I look forward to fresh updates and will share this blog with my Facebook group: ) 834001

   
 20. 383369 90705thank you dearly author , I identified oneself this internet internet site quite valuable and its full of exceptional healthy selective data ! , I as effectively thank you for the amazing food program post. 257888

   

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *