Likovna radionica IKTIN

Kreativni ste?

Volite umjetnost? Volite crtati?

Srednjoškolac/ka ste u srednjoj školi Mate Blažina u Labinu, a jedini vama poznati način da oslobodite svoju kreativnost je šaranje po školskim klupama? (što se inače ne smije!) 🙂

IKTIN je pravo mjesto za vas!

IKTIN je likovna radionica koju vodi naša profesorica Alida Blašković Koroljević koja vješto kormilari brodom umjetnosti u našoj školi te tako već 15 godina vodi mlade kreativce u nove likovne izazove.
Naime, radionica je osnovana davne 2002. godine, a do sada je kroz nju prošlo čak 300 učenika, iako trenutno broji svega petnaestak aktivnih članova.

Cilj radionice je otkrivanje individualnih sklonosti prema likovnom stvaralaštvu i izrazu te i samo razvijanje likovnih sposobnosti individualca.

Pa, što se tamo radi?

Profesorica Alida bila je spremna podijeliti sa mnom radove radionice kojih, vjerujte mi, ima više nego što biste očekivali!

Ta grupa mladih umjetnika radi sve, apsolutno sve – od oslikavanja pedijatrije do skulptura od papir – mašea, pa sve do skulptura koje mogu poslužiti i kao rasvjetna dekoracija.

Glazbenu školu Matka Brajša Rašana krase izuzetni portreti skladatelja i poznatih ličnosti koje su izradili polaznici ove izuzetno talentirane i marljive radionice.
Gradska knjižnica Labin također u svojem interijeru čuva djela naših IKTIN-ovca. Sudjelovali su u mnogim projektima kao što je LabinArt Republika i pomagali su dramskoj grupi naše škole da izrade scenografiju za predstavu Potopljena zvona Daniela Načinovića i još mnogo, mnogo toga.

Vrijedne ruke članova likovne grupe IKTIN nastaviti će stvarati prava čuda i predivne komade umjetnosti, pa ako ste poželjeli biti dio te ekipe koja je zapravo mala obitelj, svakako se javite našoj profesorici likovne umjetnosti! 🙂

Sada je dosta priče, vrijeme je da uživate u radovima naših kreativaca!

 

Za kraj, moram spomenuti kako je bivša polaznica likovne radionice IKTIN, sada studentica, Alison Ivašić osvojila 1. mjesto na državnom natjecanju LiK sa svojom skulpturom Val. Još jednom joj čestitamo! 🙂

val