Čitanjem do zvijezda

ČITANJEM DO ZVIJEZDA je kviz znanja kojega su pokrenuli knjižničari međimurske županije.

Ove se godine natjecanje provodilo 25. studenoga u svim školama koje su se prijavile pa tako i u našoj školi.

Kviz se sastoji od pitanja vezanih uz dvije knjige koje su odabrane za čitanje (Pitaj Alicu – anonimna autorica, Patnje mladog Werthera – Goethe, školski nivo), a sretnici koji prođu na sljedeći nivo natjecanja trebali bi pročitati još jednu knjigu.

I ove godine su učenici naše škole pod vodstvom naše knjižničarke sudjelovali na ovom čitalačkom natjecanju, te su skoro svi učenici prošli na sljedeći nivo natjecanja.

Ovaj se kviz održava kako bi učenike, ali i profesore, potaknuo na čitanje knjiga, bilo romana ili nečeg drugog – jer svi znamo kako je knjiga ipak najbolji bijeg od stvarnosti.

Svim sudionicima ovog natjecanja, bez obzira na postignute rezultate, ČESTITAMO!

Nadamo se da će se sljedeće godine uključiti još više učenika, i ovom prilikom, pozivamo sve one koje vole čitati ili malo manje vole čitati da nam se pridruže i čitajući stvarno pronađu svoj svijet mašte koji će ih odvesti do zvijezda.